Preliminary round results

GROUP E Gliders CYRUS Shiraz Marlik Points Goals Place
Gliders 3 : 0 5 : 1 5 : 0 9 13 – 1 1
CYRUS 0 : 3 2 : 0 1 : 0 6 3 – 3 2
Shiraz 1 : 5 0 : 2 2 : 1 3 3 – 8 3
MarliK 0 : 5 0 : 1 1 : 2 0 1 – 8 4

 

GROUP F Ri-one MT FURY HillStone LeftEagle Points Goals Place
Ri-one 0 : 0 2 : 0 5 : 1 5 : 1 10 12 – 2 1
MT 0 : 0 2 : 0 5 : 2 5 : 0 10 12 – 2 2
FURY 0 : 2 0 : 2 3 : 1 5 : 1 6 8 – 6 3
HillStone 1 : 5 2 : 5 1 : 3 4 : 0 3 8 – 13 4
LeftEagle 1 : 5 0 : 5 1 : 5 0 : 4 0 2 – 19 5

 

GROUP G Oxsy CSU_Yunlu HERMES ITAndroids Points Goals Place
Oxsy 0 : 1 2 : 0 2 : 0 6 4 – 1 2
CSU_Yunlu 1 : 0 1 : 0 1 : 2 6 3 – 2 1
HERMES 0 : 2 0 : 1 4 : 0 3 4 – 3 3
ITAndroids 0 : 2 2 : 1 0 : 4 3 2 – 7 4

 

GROUP H HELIOS FRA-UNIted Ziziphus FCP_GPR HfutEngine Points Goals Place
HELIOS 0 : 2 0 : 0 3 : 0 2 : 0 7 5 – 2 1
FRA-UNIted 2 : 0 0 : 0 0 : 0 0 : 0 6 2 – 0 2
Ziziphus 0 : 0 0 : 0 1 : 0 1 : 1 6 2 – 1 3
FCP_GPR 0 : 3 0 : 0 0 : 1 1 : 0 4 1 – 4 4
HfutEngine 0 : 2 0 : 0 1 : 1 0 : 1 2 1 – 4 5

Preliminary round groups

Group E – 30 June
15:00-20:00
Group F – 30 June
15:00-20:00
Group G – 30 June
15:00-20:00
Group H – 30 June
15:00-20:00
Gliders HillStone ITAndroids FRA-UNIted
CYRUS MT Oxsy Ziziphus
Shiraz Ri-one HERMES HfutEngine
MarliK FURY CSU_Yunlu HELIOS
LeftEagle FCP_GPR

Seeding round results

GROUP A Gliders ITAndoids FRA-UNIted HillStone Points Goals Place
Gliders 1 : 0 4 : 0 4 : 1 9 9 – 1 1
ITAndroids 0 : 1 1 : 0 1 : 3 3 2 – 4 3
FRA-UNIted 0 : 4 0 : 1 0 : 2 0 0 – 7 4
HillStone 1 : 4 3 : 1 2 : 0 6 6 – 5 2

 

GROUP B Oxsy MT LeftEagle CYRUS Ziziphus Points Goals Place
Oxsy 0 : 0 5 : 0 4 : 0 4 : 0 10 13 – 0 2
MT 0 : 0 8 : 0 6 : 0 6 : 0 10 20 – 8 1
LeftEagle 0 : 5 0 : 8 0 : 2 0 : 3 0 0 – 18 5
CYRUS 0 : 4 0 : 6 2 : 0 0 : 0 4 2 – 10 4
Ziziphus 0 : 4 0 : 6 3 : 0 0 : 0 4 3 – 10 3

 

GROUP C HERMES HfutEngine Shiraz Ri-one Points Goals Place
HERMES 1 : 0 3 : 0 0 : 0 7 4 – 0 1
HfutEngine 0 : 1 0 : 0 2 : 0 4 2 – 1 2
Shiraz 0 : 3 0 : 0 1 : 0 4 1 – 3 3
Ri-one 0 : 0 0 : 2 0 : 1 1 0 – 3 4

 

GROUP D HELIOS FCP_GPR CSU_Yunlu FURY MarliK Points Goals Place
HELIOS 4 : 0 0 : 0 2 : 0 1 : 0 10 7 – 0 1
FCP_GPR 0 : 4 0 : 0 0 : 3 0 : 1 1 0 – 8 5
CSU_Yunlu 0 : 0 0 : 0 0 : 0 0 : 0 4 0 – 0 4
FURY 0 : 2 3 : 0 0 : 0 0 : 1 4 3 – 3 3
MarliK 0 : 1 1 : 0 0 : 0 1 : 0 7 2 – 1 2

Groups schedule in Soccer Simulation League 2D

Groups matches

Seeding round

Group A – 30 June
10:00-15:00
Group B – 30 June
10:00-15:00
Group C – 30 June
10:00-15:00
Group D – 30 June
10:00-15:00
Gliders Oxsy HERMES HELIOS
ITAndroids MT HfutEngine FCP_GPR
FRA-UNIted LeftEagle Shiraz CSU_Yunlu
HillStone CYRUS Ri-one FURY
Ziziphus MarliK

Preliminary round

Group E – 30 June
15:00-20:00
Group F – 30 June
15:00-20:00
Group G – 30 June
15:00-20:00
Group H – 30 June
15:00-20:00
A1 A2 A3 A4
B4 B1 B2 B3
C3 C4 C1 C2
D2 D3 D4 D1
B5 D5

Qualifying Round

Group I – 1 July
10:00-17:00
Group J – 1 July
10:00-17:00
E1 F1
G1 H1
F2 E2
H2 G2
E3 F3
G3 H3
F4 E4
H4 G4

Final Round

Group K – 2 July
10:00-17:00
Group L – 2 July
10:00-17:00
I1 I5
I2 I6
I3 I7
I4 I8
J1 J5
J2 J6
J3 J7
J4 J8

Playoff matches

Consolation playoff

L7 Playoff for 15th place – July 3 L8
L5 Playoff for 13th place – July 3 L6
L3 Playoff for 11th place – July 3 L4
L1 Playoff for 9th place – July 3 L2

Semifinals

K1 Semifinal 1 (match 1) – July 3 K4
K4 Semifinal 1 (match 2) – July 3 K1
K2 Semifinal 2 (match 1) – July 3 K3
K3 Semifinal 2 (match 2) – July 3 K2

Final playoff

K7 Playoff for 7th place – July 3 K8
K5 Playoff for 5th place – July 3 K6
LSF1 Playoff for 3rd place – July 3 LSF2
WSF1 Playoff for 1st place – July 3 WSF2

Primul tur preliminar in Soccer Simulation 2D

Astazi vom afla componenta grupelor din primul tur preliminar. La start s-au aliniat 18 echipe din cele 19 calificate. Cele 4 echipe care vor fi cap de serie, la tragerea grupelor ce va avea loc astazi incepand cu ora 17, sunt urmatoarele: HELIOS (Japonia), Gliders (Australia), Oxsy (Romania) si Hermes (Iran). Restul echipelor se vor alege aleator, astfel ca in final vom avea doua grupe a cate 5 echipe fiecare si doua grupe cu 4 echipe. Chiar daca dupa acest prim tur nimeni nu pleaca acasa, obtinerea unui loc bun in aceasta prima runda ofera un traseu mai usor in continuare. O mare surpriza a competitiei de anul acesta este neparticiparea echipei campioane en-titre. Echipa WrightEagle lipseste in acest an pentru prima data dupa 17 participari consecutive incepute in anul 1999. Pentru ca anul acesta echipa noastra este din nou cap de serie, speram cu totii la mai mult. Hai Oxsy!

Lista echipelor calificate pentru acest turneu, in liga Soccer Simulation 2D, poate fi vazuta mai jos:

Gliders2016, University of Sydney and CSIRO, Australia
ITAndroids, Instituto Tecnológico de Aeronáutica, Brazil
FCP_GPR_2016, UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal, Brazil and Portugal
CSU_Yunlu, Central South University, China
HfutEngine2016, HeFei University of Technology, China
MT2016, Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University, China
LeftEagle, AAST, Egypt
FRA-UNIted, Frankfurt University of Applied Sciences, Germany
CYRUS, Shiraz University Of Technology, Iran
FURY, Atomic Energy High School, Iran
Hermes, Alameh Helli Highschool, Iran
MarliK, Hormozgan University, Iran
Shiraz, Shiraz, Iran
Soccereus, Sharif University of Technology, Iran
Ziziphus, Islamic Azad University of South Tehran Branch, Iran
HELIOS2016, Fukuoka University, Osaka Prefecture University, Japan
HillStone, Tamagawa University, Tokyo University of Technology, Japan
Ri-one, Ritsumeikan University, Japan
Oxsy, Compa-IT, Romania

Qualified Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
Gliders2016 University of Sydney and CSIRO Australia
ITAndroids Instituto Tecnológico de Aeronáutica Brazil
FCP_GPR_2016 UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal Brazil and Portugal
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2016 HeFei University of Technology China
MT2016 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
LeftEagle AAST Egypt
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
CYRUS Shiraz University Of Technology Iran
FURY Atomic Energy High School Iran
Hermes Alameh Helli Highschool Iran
MarliK Hormozgan University Iran
Shiraz Shiraz Iran
Soccereus Sharif University of Technology Iran
Ziziphus Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
HELIOS2016 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Tokyo University of Technology Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
Oxsy Compa-IT Romania

 

Pre-Registered Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
Gliders2016 University of Sydney and CSIRO Australia
ITAndroids Instituto Tecnológico de Aeronáutica Brazil
RobotBulls 2D National Institute of Telecommunications Brazil
FCP_GPR_2016 UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal Brazil and Portugal
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2016 HeFei University of Technology China
IEU2016 China Henan Province Information Engineering University China
Miracle Hefei Normal University China
MT2016 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
LeftEagle AAST Egypt
PAILLEENQUEUE2016 Independent France
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
Artmis Payame Noor University of Mashhad Iran
CYRUS Shiraz University Of Technology Iran
Echoic Salaam-Resalat High School Iran
Enigma Independent Iran
FURY Atomic Energy High School Iran
Hermes Alameh Helli Highschool Iran
Khayyam Khayyam University Iran
MarliK Hormozgan University Iran
Nexus2D Ferdowsi University of Mashhad Iran
OpFor Independent Iran
Persian_Gulf Islamic Azad University Of Boushehr Iran
Riton Independent Iran
SARMAD Research Institute SARAMAD Iran
SBCE_LegenDary2016 Shahid Beheshti University Iran
Shiraz Shiraz Iran
Soccereus Sharif University of Technology Iran
TOOL Chaotic Cosmos Iran
Ziziphus Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
HELIOS2016 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Tokyo University of Technology Japan
RaiC16 National Institute of Technology, Fukui College Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
Oxsy Compa-IT Romania

 

Playoff matches

Final playoff

  Final – July 22, 10:00  
HELIOS2015 0 – 4 WrightEagle

 

  Small final – July 22, 10:30  
Gliders2015 3 – 0 Oxsy

 

  5th place – July 22, 11:00  
YuShan2015 0 – 1 HERMES

 

  7th place – July 22, 11:30  
CSU_Yunlu 3 – 0 HfutEngine2015

Consolation playoff

  9th place – July 21, 18:00  
Phonix 1 – 3 CYRUS2015

 

  11th place – July 21, 18:30  
GDUT-TiJi2015 1 – 1 (4 – 5 pen.) Genius2015

 

  13th place – July 21, 19:00  
MT2015 0 – 4 ITAndroids

 

  15th place – July 21, 19:30  
Jaeger 1 – 3 Ri-one

Final round results

Places 1st – 8th

GROUP K Yunlu WE YuShan HERMES HELIOS Oxsy Gliders Hfut Points Goals Place
Yunlu 0 : 1 1 : 1 2 : 3 0 : 2 0 : 1 0 : 4 1 : 0 4 4 : 12 7
WE 1 : 0 3 : 2 5 : 1 1 : 2 3 : 0 1 : 0 2 : 0 18 16 : 5 2
YuShan 1 : 1 2 : 3 4 : 3 0 : 1 0 : 4 0 : 2 1 : 0 7 8 : 14 5
HERMES 3 : 2 1 : 5 3 : 4 0 : 1 0 : 0 1 : 3 0 : 2 4 8 – 17 6
HELIOS 2 : 0 2 : 1 1 : 0 1 : 0 2 : 1 0 : 0 3 : 0 19 11 : 2 1
Oxsy 1 : 0 0 : 3 4 : 0 0 : 0 1 : 2 0 : 3 2 : 0 10 8 : 8 4
Gliders 4 : 0 0 : 1 2 : 0 3 : 1 0 : 0 3 : 0 3 : 0 16 15 : 2 3
Hfut 0 : 1 0 : 2 0 : 1 2 : 0 0 : 3 0 : 2 0 : 3 3 2 – 12 8

 

Places 9th – 16th

GROUP L GDUT MT Genius CYRUS ITAndroids Phonix Ri-one Jaeger Points Goals Place
GDUT 1 : 0 1 : 3 0 : 0 1 : 0 1 : 1 0 : 0 2 : 1 12 6 – 5 3
MT 0 : 1 0 : 0 1 : 3 1 : 1 1 : 1 0 : 0 2 : 0 7 5 : 6 5
Genius 3 : 1 0 : 0 1 : 2 2 : 1 2 : 2 2 : 1 2 : 3 11 12 : 4 4
CYRUS 0 : 0 3 : 1 2 : 1 1 : 1 1 : 1 2 : 1 0 : 0 13 9 : 5 2
ITAndroids 0 : 1 1 : 1 1 : 2 1 : 1 0 : 1 1 : 1 4 : 0 6 8 : 7 6
Phonix 1 : 1 1 : 1 2 : 2 1 : 1 1 : 0 2 : 0 2 : 0 13 10 : 5 1
Ri-one 0 : 0 0 : 0 1 : 2 1 : 2 1 : 1 0 : 2 4 : 4 4 7 – 11 8
Jaeger 1 : 2 0 : 2 3 : 2 0 : 0 0 : 4 0 : 2 4 : 4 5 8 – 16 7

Final round groups

Places 1st – 8th

Group K – 21 July
10:00-17:00
CSU_Yunlu
WrightEagle
YuShan2015
HERMES
HELIOS2015
Oxsy
Gliders2015
HfutEngine2015

Places 9th – 16th

Group L – 21 July
10:00-17:00
GDUT-TiJi2015
MT2015
Genius2015
CYRUS2015
ITAndroids
Phonix
Ri-one
Jaeger

Qualifying round results

GROUP I YuShan WE GDUT Yunlu HERMES MT Genius CYRUS Points Goals Place
YuShan 1 : 0 0 : 0 0 : 0 0 : 1 2 : 3 3 : 0 4 : 0 11 10 : 4 3
WE 0 : 1 1 : 2 1 : 1 4 : 0 3 : 1 7 : 0 1 : 0 13 17 : 5 2
GDUT 0 : 0 2 : 1 0 : 1 2 : 3 2 : 1 1 : 4 1 : 0 10 8 : 10 5
Yunlu 0 : 0 1 : 1 1 : 0 2 : 1 1 : 0 3 : 0 1 : 1 15 9 – 3 1
HERMES 1 : 0 0 : 4 3 : 2 1 : 2 0 : 1 1 : 0 1 : 1 10 9 : 10 4
MT 3 : 2 1 : 3 1 : 2 0 : 1 1 : 0 1 : 4 2 : 1 9 9 : 13 6
Genius 0 : 3 0 : 7 4 : 1 0 : 3 0 : 1 4 : 1 1 : 1 7 9 : 17 7
CYRUS 0 : 4 0 : 1 0 : 1 1 : 1 1 : 1 1 : 2 1 : 1 3 4 – 11 8

 

GROUP J HELIOS Gliders Oxsy Phonix Hfut ITAndroids Jaeger Ri-one Points Goals Place
HELIOS 0 : 0 2 : 1 2 : 0 1 : 0 3 : 0 4 : 0 7 : 0 19 19 – 1 1
Gliders 0 : 0 1 : 1 1 : 1 1 : 0 3 : 0 5 : 0 4 : 0 15 15 : 2 3
Oxsy 1 : 2 1 : 1 2 : 1 3 : 0 2 : 1 4 : 0 3 : 0 16 16 : 5 2
Phonix 0 : 2 1 : 1 1 : 2 0 : 0 1 : 1 3 : 0 2 : 2 7 8 : 8 6
Hfut 0 : 1 0 : 1 0 : 3 0 : 0 3 : 2 5 : 3 3 : 1 10 11 : 11 4
ITAndroids 0 : 3 0 : 3 1 : 2 1 : 1 2 : 3 4 : 0 4 : 0 7 12 : 12 5
Jaeger 0 : 4 0 : 5 0 : 4 0 : 3 3 : 5 0 : 4 1 : 4 0 4 – 29 8
Ri-one 0 : 7 0 : 4 0 : 3 2 : 2 1 : 3 0 : 4 4 : 1 4 7 – 24 7

Preliminary round results

GROUP E Oxsy Jaeger HERMES YuShan Rhoban Points Goals Place
Oxsy 4 : 0 3 : 1 1 : 2 25 : 0 9 33 – 3 2
Jaeger 0 : 4 1 : 3 0 : 6 14 : 0 3 15 – 13 4
HERMES 1 : 3 3 : 1 0 : 0 21 : 0 7 25 – 4 3
YuShan 2 : 1 6 : 0 0 : 0 18 : 0 10 26 – 1 1
Rhoban 0 : 25 0 : 14 0 : 21 0 : 18 0 0 – 78 5

 

GROUP F GDUT HELIOS Genius HfutEngine FCP_GPR Points Goals Place
GDUT 0 : 5 2 : 1 2 : 2 7 : 0 7 11 – 8 2
HELIOS 5 : 0 2 : 0 3 : 0 3 : 0 12 13 – 0 1
Genius 1 : 2 0 : 2 3 : 3 6 : 0 4 10 – 7 4
HfutEngine 2 : 2 0 : 3 3 : 3 3 : 1 5 8 – 9 3
FCP_GPR 0 : 7 0 : 3 0 : 6 1 : 3 0 1 – 19 5

 

GROUP G Ri-one Phonix WrightEagle MT2015 Points Goals Place
Ri-one 3 : 4 0 : 16 0 : 2 0 3 – 22 4
Phonix 4 : 3 0 : 4 1 : 0 6 5 – 7 2
WrightEagle 16 : 0 4 : 0 4 : 0 9 24 – 0 1
MT2015 2 : 0 0 : 1 0 : 4 3 2 – 5 3

 

GROUP H Ziziphus CYRUS CSU_Yunlu Gliders ITAndroids Points Goals Place
Ziziphus 0 : 3 0 : 6 0 : 8 2 : 0 3 2 – 17 5
CYRUS 3 : 0 0 : 0 1 : 3 2 : 3 4 6 – 6 4
CSU_Yunlu 6 : 0 0 : 0 0 : 2 1 : 1 5 7 – 3 2
Gliders 8 : 0 3 : 1 2 : 0 2 : 0 12 15 – 1 1
ITAndroids 0 : 2 3 : 2 1 : 1 0 : 2 4 4 – 7 3

Preliminary round groups

Group E – 19 July
15:00-20:00
Group F – 19 July
15:00-20:00
Group G – 19 July
15:00-20:00
Group H – 19 July
15:00-20:00
Oxsy GDUT-TiJi2015 Ri-one Ziziphus
Jaeger HELIOS2015 Phonix CYRUS2015
HERMES Genius2015 WrightEagle CSU_Yunlu
YuShan2015 HfutEngine2015 MT2015 Gliders2015
Rhoban Football Club FCP_GPR_2015 ITAndroids

Seeding round results

GROUP A Oxsy Rhoban GDUT Ri-one Ziziphus Expertinos Points Goals Place
Oxsy 30 : 0 3 : 0 7 : 0 6 : 0 12 46 – 0 1
Rhoban 0 : 30 0 : 15 0 : 21 0 : 7 0 0 – 73 5
GDUT 0 : 3 15 : 0 6 : 1 3 : 1 9 24 – 5 2
Ri-one 0 : 7 21 : 0 1 : 6 3 : 1 6 25 – 14 3
Ziziphus 0 : 6 7 : 0 1 : 3 1 : 3 3 9 – 12 4
Expertinos

 

GROUP B HELIOS CYRUS Jaeger FCP_GPR Phonix Points Goals Place
HELIOS 5 : 1 6 : 0 2 : 0 0 : 0 10 13 – 1 1
CYRUS 1 : 5 3 : 0 5 : 2 1 : 1 7 10 – 8 3
Jaeger 0 : 6 0 : 3 6 : 2 1 : 2 3 7 – 13 4
FCP_GPR 0 : 2 2 : 5 2 : 6 0 : 1 0 4 – 14 5
Phonix 0 : 0 1 : 1 2 : 1 1 : 0 8 4 – 2 2

 

GROUP C WrightEagle CSU_Yunlu Genius Enigma HERMES Points Goals Place
WrightEagle 3 : 1 10 : 1 6 : 1 9 19 – 3 1
CSU_Yunlu 1 : 3 6 : 0 0 : 0 4 7 – 3 2
Genius 1 : 10 0 : 6 0 : 1 0 1 – 17 4
Enigma
HERMES 1 : 6 0 : 0 1 : 0 4 2 – 6 3

 

GROUP D Gliders YuShan MT HfutEngine ITAndroids Points Goals Place
Gliders 3 : 0 3 : 2 8 : 0 3 : 0 12 17 – 2 1
YuShan 0 : 3 3 : 1 4 : 0 3 : 1 9 10 – 5 2
MT 2 : 3 1 : 3 1 : 2 2 : 1 3 6 – 9 4
HfutEngine 0 : 8 0 : 4 2 : 1 2 : 1 6 4 – 14 3
ITAndroids 0 : 3 1 : 3 1 : 2 1 : 2 0 3 – 10 5

Groups schedule in Soccer Simulation League 2D

Groups matches

Seeding round

Group A – 19 July
10:00-15:00
Group B – 19 July
10:00-15:00
Group C – 19 July
10:00-15:00
Group D – 19 July
10:00-15:00
Oxsy HELIOS2015 WrightEagle Gliders2015
Rhoban Football Club CYRUS2015 CSU_Yunlu YuShan2015
GDUT-TiJi2015 Jaeger Genius2015 MT2015
Ri-one FCP_GPR_2015 Enigma HfutEngine2015
Ziziphus Phonix HERMES ITAndroids
Expertinos Simulation

Preliminary round

Group E – 19 July
15:00-20:00
Group F – 19 July
15:00-20:00
Group G – 19 July
15:00-20:00
Group H – 19 July
15:00-20:00
A1 A2 A3 A4
B4 B1 B2 B3
C3 C4 C1 C2
D2 D3 D4 D1
A5 B5 C5 D5
A6 B6

Qualifying Round

Group I – 20 July
10:00-17:00
Group J – 20 July
10:00-17:00
E1 F1
G1 H1
F2 E2
H2 G2
E3 F3
G3 H3
F4 E4
H4 G4

Final Round

Group K – 21 July
10:00-17:00
Group L – 21 July
10:00-17:00
I1 I5
I2 I6
I3 I7
I4 I8
J1 J5
J2 J6
J3 J7
J4 J8

Playoff matches

Consolation playoff

L7 Playoff for 15th place – July 22 L8
L5 Playoff for 13th place – July 22 L6
L3 Playoff for 11th place – July 22 L4
L1 Playoff for 9th place – July 22 L2

Final playoff

K7 Playoff for 7th place – July 22 K8
K5 Playoff for 5th place – July 22 K6
K3 Playoff for 3rd place – July 22 K4
K1 Playoff for 1st place – July 22 K2