Category Archives: RoboCup 2018

Playoff results

Final playoff

  PM7: Final – June 21, 13:00  
CYRUS 0 – 1 HELIOS

 

  PM6: Semi Final – June 21, 12:30  
HELIOS 4 – 4 (7 – 5 et) MT

 

  PM5: 4th place – June 21, 12:00  
Oxsy 0 – 2 MT

 

  PM4: 5th place – June 21, 11:30  
MT 1 – 1 (2 – 1 et) FRA-UNIted

 

  PM3: 6th place – June 21, 11:00  
FRA-UNIted 3 – 0 YuShan

 

  PM2: 7th place – June 21, 10:30  
Alice 1 – 1 (1 – 2 et) YuShan

 

  PM1: 8th place – June 21, 10:00  
YuShan 6 – 2 Namira

Final round results

GROUP K CYRUS MT FRA-UNIted YuShan HELIOS Oxsy Alice Namira Points Goals Place
CYRUS 3 : 2 5 : 1 2 : 0 1 : 0 2 : 2 6 : 2 3 : 0 19 22 : 7 1
MT 2 : 3 1 : 1 2 : 0 0 : 9 0 : 0 ? : ? 3 : 0 9 9 : 14 4
FRA-UNIted 1 : 5 1 : 1 2 : 0 0 : 4 0 : 4 2 : 2 2 : 1 8 8 : 17 5
YuShan 0 : 2 0 : 2 0 : 2 0 : 1 1 : 2 0 : 1 4 : 0 3 5 : 10 7
HELIOS 0 : 1 9 : 0 4 : 0 1 : 0 1 : 0 3 : 0 3 : 0 18 21 : 1 2
Oxsy 2 : 2 0 : 0 4 : 0 2 : 1 0 : 1 2 : 0 3 : 0 14 13 : 4 3
Alice 2 : 6 1 : 1 2 : 2 1 : 0 0 : 3 0 : 2 0 : 0 6 6 : 14 6
Namira 0 : 3 0 : 3 1 : 2 0 : 4 0 : 3 0 : 3 0 : 0 1 1 : 18 8

Order of Play for Final Round

Group K

1: cyrus vs mt (3 – 2)
2: mt vs fraunited (1 -1)
3: fraunited vs yushan (2 – 0)
4: yushan vs helios (0 – 1)
5: helios vs oxsy (1 – 0)
6: oxsy vs alice (2 – 0)
7: alice vs namira (0 – 0)
8: namira vs cyrus (0 – 3)
9: cyrus vs fraunited (5 – 1)
10: mt vs yushan (2 – 0)
11: fraunited vs helios (0 – 4)
12: yushan vs oxsy (1 – 2)
13: helios vs alice (3 – 0)
14: oxsy vs namira (3 – 0)
15: alice vs cyrus (2 – 6)
16: namira vs mt (0 – 3)
17: cyrus vs yushan (2 – 0)
18: mt vs helios (0 – 9)
19: fraunited vs oxsy (0 – 4)
20: yushan vs alice (0 – 1)
21: helios vs namira (3 – 0)
22: oxsy vs cyrus (2 – 2)
23: alice vs mt (1 – 1)
24: namira vs fraunited (1 – 2)
25: cyrus vs helios (1 – 0)
26: mt vs oxsy (0 – 0)
27: fraunited vs alice (2 – 2)
28: yushan vs namira (4 – 0)

GROUP L ITAndroids FCP-GPR HillStone Ri-one Razi Points Goals Place
ITAndroids 3 : 1 2 : 2 0 : 2 2 : 0 7 7 : 5 2
FCP-GPR 1 : 3 0 : 0 1 : 4 0 : 1 1 2 : 8 5
HillStone 2 : 2 0 : 0 3 : 4 1 : 0 5 6 : 6 4
Ri-one 2 : 0 4 : 1 4 : 3 1 : 2 9 11 : 6 1
Razi 0 : 2 1 : 0 0 : 1 2 : 1 6 3 : 4 3

Order of Play for Consolation Round

Group L

1: itandroids vs fcpgpr (3 – 1)
2: fcpgpr vs hillstone (0 – 0)
3: hillstone vs rione (3 – 4)
4: rione vs razi (1 – 2)
5: razi vs itandroids (0 – 2)
6: itandroids vs hillstone (2 – 2)
7: fcpgpr vs rione (1 – 4)
8: hillstone vs razi (1 – 0)
9: rione vs itandroids (2 – 0)
10: razi vs fcpgpr (1 – 0)

Qualifying round results

GROUP I FRA-UNIted MT YuShan CYRUS ITAndroids FCP-GPR Points Goals Place
FRA_UNIted 2 : 3 1 : 0 1 : 1 1 : 0 2 : 0 10 7 : 4 3
MT 3 : 2 2 : 2 0 : 4 7 : 1 5 : 0 10 17 : 9 2
YuShan 0 : 1 2 : 2 0 : 6 2 : 0 5 : 0 7 9 : 9 4
CYRUS 1 : 1 4 : 0 6 : 0 6 : 0 3 : 0 13 20 : 1 1
ITAndroids 0 : 1 1 : 7 0 : 2 0 : 6 2 : 0 3 3 : 16 5
FCP-GPR 0 : 2 0 : 5 0 : 5 0 : 3 0 : 2 0 0 : 17 6

 

GROUP J HELIOS Alice Namira Ri-one Razi Oxsy HillStone Points Goals Place
HELIOS 10 : 0 0 : 0 1 : 0 3 : 0 5 : 2 4 : 0 16 23 : 2 1
Alice 0 : 10 3 : 2 2 : 3 2 : 0 1 : 7 5 : 1 9 13 : 23 3
Namira 0 : 0 2 : 3 3 : 2 2 : 3 1 : 1 4 : 3 8 12 : 12 4
Ri-one 0 : 1 3 : 2 2 : 3 4 : 3 0 : 6 1 : 3 6 10 : 18 6
Razi 0 : 3 0 : 2 3 : 2 3 : 4 2 : 4 0 : 2 3 8 : 17 7
Oxsy 2 : 5 7 : 1 1 : 1 6 : 0 4 : 2 3 : 2 13 23 : 11 2
HillStone 0 : 4 1 : 5 3 : 4 3 : 1 2 : 0 2 : 3 6 11 : 17 5

Preliminary round results

GROUP E FRA-UNIted ITAndroids Namira HillStone Points Goals Place
FRA-UNIted 1 : 0 7 : 0 1 : 2 6 9 – 2 1
ITAndroids 0 : 1 1 : 4 7 : 2 3 8 – 7 3
Namira 0 : 7 4 : 1 4 : 1 6 8 – 9 2
HillStone 2 : 1 2 : 7 1 : 4 3 5 – 12 4

 

GROUP F Razi HELIOS YuShan Points Goals Place
Razi 0 : 1 0 : 2 0 0 – 3 3
HELIOS 1 : 0 7 : 1 6 8 – 1 1
YuShan 2 : 0 1 : 7 3 3 – 7 2

 

GROUP G FCP-GPR Ri-one MT Points Goals Place
FCP-GPR 1 : 2 0 : 1 0 1 – 3 3
Ri-one 2 : 1 1 : 3 3 3 – 4 2
MT 1 : 0 3 : 1 6 4 – 1 1

 

GROUP H Alice CYRUS Oxsy Points Goals Place
Alice 4 : 2 2 : 2 4 6 – 4 1
CYRUS 2 : 4 5 : 0 3 7 – 4 2
Oxsy 2 : 2 0 : 5 1 2 – 7 3

Seeding round results

GROUP A FRA-UNIted Razi FCP-GPR Points Goals Place
FRA-UNIted 0 : 0 1 : 0 4 1 – 0 1*
Razi 0 : 0 1 : 0 4 1 – 0 2*
FCP-GPR 0 : 1 0 : 1 0 0 – 2 3

* (Playoff) FRA-UNIted – Razi (1 – 0)

 

GROUP B HELIOS ITAndroids Alice Ri-one Points Goals Place
HELIOS 11 : 0 2 : 0 2 : 0 9 15 – 0 1
ITAndroids 0 : 11 0 : 1 0 : 8 0 0 – 20 4
Alice 0 : 2 1 : 0 0 : 2 3 1 – 4 3
Ri-one 0 : 2 8 : 0 2 : 0 6 10 – 2 2

 

GROUP C CYRUS MT Namira Points Goals Place
CYRUS 0 : 3 6 : 1 3 6 – 4 2
MT 3 : 0 4 : 1 6 7 – 1 1
Namira 1 : 6 1 : 4 0 2 – 10 3

 

GROUP D Oxsy YuShan HillStone Points Goals Place
Oxsy 1 : 0 7 : 1 6 8 – 1 1
YuShan 0 : 1 3 : 5 0 3 – 6 3
HillStone 1 : 7 5 : 3 3 6 – 10 2

Seeding round groups

Group A – 18 June
12:00-12:45
Group B – 18 June
10:30-12:00
Group C – 18 June
09:45-10:30
Group D – 18 June
09:00-09:45
FRA-UNIted (Germany) HELIOS (Japan) CYRUS (Iran) Oxsy (Romania)
Razi (Iran) ITAndroids (Brazil) MT (China) YuShan (China)
FCP-GPR (Portugal & Brazil) Alice (China) Namira (Iran) HillStone (Japan)
  Ri-one (Japan)    

Primul tur preliminar in Soccer Simulation 2D

Astazi vom afla componenta grupelor din primul tur preliminar. La start s-au aliniat 13 echipe. Cele 4 echipe care vor fi cap de serie la tragerea grupelor ce va avea loc astazi incepand cu ora 15, sunt urmatoarele: HELIOS (Japonia), FRA-UNIted (Germania), Oxsy (Romania) si Cyrus (Iran). Restul echipelor se vor alege aleator, astfel ca in final vom avea patru grupe a cate 3 sau 4 echipe fiecare. Chiar daca dupa acest prim tur nimeni nu pleaca acasa, obtinerea unui loc bun in aceasta prima runda ofera un traseu mai usor in continuare. Dupa 15 ani in care echipa Sibiana a urcat de 4 ori pe podiumul RoboCup, anul acesta speram din nou la o astfel de performanta. Hai Oxsy!

Pre-Registered Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
BetaRun 2018 Australia
Asimov Brazil
ITAndroids Brazil
FCP_GPR_2018 Brazil and Portugal
Alice China
HfutEngine2018 China
MT2018 China
YuShan China
PAILLEENQUEUE2018 FRANCE (Reunion Island)
FRA-UNIted Germany
Cyrus Iran
ESLAM Iran
KN2C Iran
Mars Iran
Mersad2D Iran
Namira Iran
Nexus2D Iran
Razi Iran
HELIOS2018 Japan
HillStone Japan
Ri-one Japan
Oxsy Romania
Reals USA