Author Archives: admin

About admin

Address: Romania, Sibiu, Str. Constantin Noica, Bl. 5, Sc. C, Ap. 36; Tel: +40269432283; mobile: +40758058595; E-mail: sebastian.marian@oxsy.ro; Web: www.oxsy.ro; www.robocup.ro. Marian Sebastian Gheorghe Personal data: - Date and place of birth: 21 August 1978, Sibiu; - Age: 29 years; - Civil status: Married since March 2002. Studies: - 2002 - Graduated “Lucian Blaga” University of Sibiu, Romania – Computer Science department; - 1997 - Graduated “Avram Iancu” high school, Computer Science department.

Pre-Registered Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
BetaRun Centre for Research in Mathematics, Western Sydney University Australia
ITAndroids ITA – Aeronautics Institute of Technology Brazil
Alice Hefei Normal University China
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2017 HeiFei University of Technology China
Jaeger Huainan Normal University China
MD2017 ZhengZhou Institute of information science and technology China
MT2017 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
Amrita Amrita University India
Artemis Islamic Azad University of Mashhad Iran
CYRUS AtomicEnergy High School, Khajeh Nasir Toosi University Of Technology Iran
Hermes AllameHelli highschool Iran
Nexus2D Ferdowsi University of Mashhad Iran
Persian Gulf Islamic Azad University of Bushehr Iran
RCMasterZ Islamic Azad University, Science and Research Branch Iran
STRT SalamTajrish High-school Iran
Esperanza University of Electro-Communications Japan
Fifty-Storms2017 Shibaura Institute of Technology Japan
HELIOS2017 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Advanced Institute of Industrial Technology Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
WIT Tokyo City University Japan
MCTE-OMAN Sultan Qaboos University Oman
Oxsy Compa-IT Romania
RoboCanes University of Miami USA

 

Playoff matches

Final playoff

  Final – July 3, 12:45  
HELIOS 1 – 2 et. (1 – 1) Gliders

 

  Small final – July 3, 11:45  
Ri-one 3 – 0 CSU_Yunlu

 

  5th place – July 3, 10:15  
Oxsy 4 – 0 Shiraz

 

  7th place – July 3, 10:00  
FURY 2 – 4 pen. (0 – 0) MT

Semifinals

  Semifinal 2 (match 2) – July 3, 09:45  
CSU_Yunlu 1 – 2 Gliders

 

  Semifinal 2 (match 1) – July 3, 09:30  
Gliders 2 – 1 CSU_Yunlu

 

  Semifinal 1 (match 2) – July 3, 09:15  
Ri-one 0 – 4 HELIOS

 

  Semifinal 1 (match 1) – July 3, 09:00  
HELIOS 3 – 0 Ri-one

Consolation playoff

  9th place – July 3, 09:45  
HERMES 0 – 1 MarliK

 

  11th place – July 3, 09:30  
FRA-UNIted 1 – 0 CYRUS

 

  13th place – July 3, 09:15  
ITAndroids 3 – 2 HillStone

 

  15th place – July 3, 09:00  
FCP_GPR 1 – 2 Ziziphus

Final round results

GROUP K HELIOS Gliders CSU_Yunlu Ri-one Oxsy Shiraz FURY MT Points Goals Place
HELIOS 3 : 0 3 : 0 0 : 0 3 : 1 4 : 0 0 : 0 2 : 0 17 15 : 1 1
Gliders 0 : 3 2 : 0 6 : 1 1 : 0 1 : 0 0 : 0 2 : 0 16 12 : 4 2
CSU_Yunlu 0 : 3 0 : 2 4 : 1 0 : 0 4 : 1 1 : 0 1 : 1 11 10 : 8 3
Ri-one 0 : 0 1 : 6 1 : 4 3 : 2 1 : 2 1 : 0 1 : 0 10 8 – 14 4
Oxsy 1 : 3 0 : 1 0 : 0 2 : 3 4 : 0 2 : 0 1 : 1 8 10 : 8 5
Shiraz 0 : 4 0 : 1 1 : 4 2 : 1 0 : 4 0 : 0 2 : 2 5 5 : 16 6
FURY 0 : 0 0 : 0 0 : 1 0 : 1 0 : 2 0 : 0 0 : 0 4 0 : 4 7
MT 0 : 2 0 : 2 1 : 1 0 : 1 1 : 1 2 : 2 0 : 0 4 4 – 9 8

 

GROUP L HERMES FRA HillStone FCP_GPR CYRUS MarliK Ziziphus ITA Points Goals Place
HERMES 0 : 0 7 : 1 2 : 0 2 : 1 1 : 1 6 : 0 2 : 0 17 20 – 3 1
FRA 0 : 0 1 : 1 1 : 0 1 : 0 0 : 0 1 : 0 0 : 1 12 4 – 2 3
HillStone 1 : 7 1 : 1 1 : 3 2 : 5 1 : 3 3 : 2 2 : 0 7 11 – 21 6
FCP_GPR 0 : 2 0 : 1 3 : 1 3 : 4 0 : 2 0 : 0 0 : 4 4 6 – 14 7
CYRUS 1 : 2 0 : 1 5 : 2 4 : 3 1 : 1 2 : 1 1 : 1 11 14 – 11 4
MarliK 1 : 1 0 : 0 3 : 1 2 : 0 1 : 1 1 : 2 1 : 0 12 9 – 5 2
Ziziphus 0 : 6 0 : 1 2 : 3 0 : 0 1 : 2 2 : 1 1 : 3 4 6 – 16 8
ITAndroids 0 : 2 1 : 0 0 : 2 4 : 0 1 : 1 0 : 1 3 : 1 10 9 – 7 5

Final round groups

Places 1st – 8th

Group K – 2 July
10:00-17:00
Gliders
CSU_Yunlu
Shiraz
Ri-one
HELIOS
MT
Oxsy
FURY

Places 9th – 16th

Group L – 2 July
10:00-17:00
HERMES
FRA-UNIted
HillStone
FCP_GPR
CYRUS
MarliK
Ziziphus
ITAndroids

Qualifying round results

GROUP I MT HELIOS CYRUS Oxsy Fury Ziziphus MarliK ITAndroids Points Goals Place
MT 0 : 3 2 : 1 4 : 0 3 : 1 3 : 0 2 : 0 3 : 0 18 17 : 5 2
HELIOS 3 : 0 5 : 0 2 : 0 2 : 0 2 : 0 2 : 0 2 : 0 21 18 : 0 1
CYRUS 1 : 2 0 : 5 2 : 2 0 : 3 2 : 1 0 : 1 4 : 2 7 9 : 16 5
Oxsy 0 : 4 0 : 2 2 : 2 8 : 1 5 : 0 4 : 0 3 : 0 13 22 – 9 3
Fury 1 : 3 0 : 2 3 : 0 1 : 8 2 : 1 1 : 0 3 : 0 12 11 : 14 4
Ziziphus 0 : 3 0 : 2 1 : 2 0 : 5 1 : 2 1 : 0 0 : 1 3 3 : 15 7
MarliK 0 : 2 0 : 2 1 : 0 0 : 3 0 : 1 0 : 1 2 : 0 6 3 : 10 6
ITAndroids 0 : 3 0 : 2 2 : 4 0 : 3 0 : 3 1 : 0 0 : 2 3 3 – 17 8

 

GROUP J Gliders Yunlu Ri-one FRA Shiraz HERMES HillStone FCP_GPR Points Goals Place
Gliders 0 : 0 3 : 0 1 : 0 6 : 0 1 : 3 6 : 0 5 : 1 16 22 – 4 1
Yunlu 0 : 0 1 : 1 0 : 0 3 : 1 2 : 2 3 : 0 2 : 0 13 11 : 4 2
Ri-one 0 : 3 1 : 1 1 : 1 0 : 1 1 : 0 5 : 0 2 : 1 11 10 : 7 4
FRA 0 : 1 0 : 0 1 : 1 1 : 2 0 : 0 4 : 0 2 : 0 9 8 : 4 6
Shiraz 0 : 6 1 : 3 1 : 0 2 : 1 1 : 0 0 : 4 3 : 2 12 8 : 16 3
HERMES 3 : 1 2 : 2 0 : 1 0 : 0 0 : 1 3 : 0 4 : 1 11 12 : 6 5
HillStone 0 : 6 0 : 3 0 : 5 0 : 4 4 : 0 0 : 3 2 : 0 6 6 – 21 7
FCP_GPR 1 : 5 0 : 2 1 : 2 0 : 2 2 : 3 1 : 4 0 : 2 0 5 – 20 8

Preliminary round results

GROUP E Gliders CYRUS Shiraz Marlik Points Goals Place
Gliders 3 : 0 5 : 1 5 : 0 9 13 – 1 1
CYRUS 0 : 3 2 : 0 1 : 0 6 3 – 3 2
Shiraz 1 : 5 0 : 2 2 : 1 3 3 – 8 3
MarliK 0 : 5 0 : 1 1 : 2 0 1 – 8 4

 

GROUP F Ri-one MT FURY HillStone LeftEagle Points Goals Place
Ri-one 0 : 0 2 : 0 5 : 1 5 : 1 10 12 – 2 1
MT 0 : 0 2 : 0 5 : 2 5 : 0 10 12 – 2 2
FURY 0 : 2 0 : 2 3 : 1 5 : 1 6 8 – 6 3
HillStone 1 : 5 2 : 5 1 : 3 4 : 0 3 8 – 13 4
LeftEagle 1 : 5 0 : 5 1 : 5 0 : 4 0 2 – 19 5

 

GROUP G Oxsy CSU_Yunlu HERMES ITAndroids Points Goals Place
Oxsy 0 : 1 2 : 0 2 : 0 6 4 – 1 2
CSU_Yunlu 1 : 0 1 : 0 1 : 2 6 3 – 2 1
HERMES 0 : 2 0 : 1 4 : 0 3 4 – 3 3
ITAndroids 0 : 2 2 : 1 0 : 4 3 2 – 7 4

 

GROUP H HELIOS FRA-UNIted Ziziphus FCP_GPR HfutEngine Points Goals Place
HELIOS 0 : 2 0 : 0 3 : 0 2 : 0 7 5 – 2 1
FRA-UNIted 2 : 0 0 : 0 0 : 0 0 : 0 6 2 – 0 2
Ziziphus 0 : 0 0 : 0 1 : 0 1 : 1 6 2 – 1 3
FCP_GPR 0 : 3 0 : 0 0 : 1 1 : 0 4 1 – 4 4
HfutEngine 0 : 2 0 : 0 1 : 1 0 : 1 2 1 – 4 5

Preliminary round groups

Group E – 30 June
15:00-20:00
Group F – 30 June
15:00-20:00
Group G – 30 June
15:00-20:00
Group H – 30 June
15:00-20:00
Gliders HillStone ITAndroids FRA-UNIted
CYRUS MT Oxsy Ziziphus
Shiraz Ri-one HERMES HfutEngine
MarliK FURY CSU_Yunlu HELIOS
LeftEagle FCP_GPR

Seeding round results

GROUP A Gliders ITAndoids FRA-UNIted HillStone Points Goals Place
Gliders 1 : 0 4 : 0 4 : 1 9 9 – 1 1
ITAndroids 0 : 1 1 : 0 1 : 3 3 2 – 4 3
FRA-UNIted 0 : 4 0 : 1 0 : 2 0 0 – 7 4
HillStone 1 : 4 3 : 1 2 : 0 6 6 – 5 2

 

GROUP B Oxsy MT LeftEagle CYRUS Ziziphus Points Goals Place
Oxsy 0 : 0 5 : 0 4 : 0 4 : 0 10 13 – 0 2
MT 0 : 0 8 : 0 6 : 0 6 : 0 10 20 – 8 1
LeftEagle 0 : 5 0 : 8 0 : 2 0 : 3 0 0 – 18 5
CYRUS 0 : 4 0 : 6 2 : 0 0 : 0 4 2 – 10 4
Ziziphus 0 : 4 0 : 6 3 : 0 0 : 0 4 3 – 10 3

 

GROUP C HERMES HfutEngine Shiraz Ri-one Points Goals Place
HERMES 1 : 0 3 : 0 0 : 0 7 4 – 0 1
HfutEngine 0 : 1 0 : 0 2 : 0 4 2 – 1 2
Shiraz 0 : 3 0 : 0 1 : 0 4 1 – 3 3
Ri-one 0 : 0 0 : 2 0 : 1 1 0 – 3 4

 

GROUP D HELIOS FCP_GPR CSU_Yunlu FURY MarliK Points Goals Place
HELIOS 4 : 0 0 : 0 2 : 0 1 : 0 10 7 – 0 1
FCP_GPR 0 : 4 0 : 0 0 : 3 0 : 1 1 0 – 8 5
CSU_Yunlu 0 : 0 0 : 0 0 : 0 0 : 0 4 0 – 0 4
FURY 0 : 2 3 : 0 0 : 0 0 : 1 4 3 – 3 3
MarliK 0 : 1 1 : 0 0 : 0 1 : 0 7 2 – 1 2

Groups schedule in Soccer Simulation League 2D

Groups matches

Seeding round

Group A – 30 June
10:00-15:00
Group B – 30 June
10:00-15:00
Group C – 30 June
10:00-15:00
Group D – 30 June
10:00-15:00
Gliders Oxsy HERMES HELIOS
ITAndroids MT HfutEngine FCP_GPR
FRA-UNIted LeftEagle Shiraz CSU_Yunlu
HillStone CYRUS Ri-one FURY
Ziziphus MarliK

Preliminary round

Group E – 30 June
15:00-20:00
Group F – 30 June
15:00-20:00
Group G – 30 June
15:00-20:00
Group H – 30 June
15:00-20:00
A1 A2 A3 A4
B4 B1 B2 B3
C3 C4 C1 C2
D2 D3 D4 D1
B5 D5

Qualifying Round

Group I – 1 July
10:00-17:00
Group J – 1 July
10:00-17:00
E1 F1
G1 H1
F2 E2
H2 G2
E3 F3
G3 H3
F4 E4
H4 G4

Final Round

Group K – 2 July
10:00-17:00
Group L – 2 July
10:00-17:00
I1 I5
I2 I6
I3 I7
I4 I8
J1 J5
J2 J6
J3 J7
J4 J8

Playoff matches

Consolation playoff

L7 Playoff for 15th place – July 3 L8
L5 Playoff for 13th place – July 3 L6
L3 Playoff for 11th place – July 3 L4
L1 Playoff for 9th place – July 3 L2

Semifinals

K1 Semifinal 1 (match 1) – July 3 K4
K4 Semifinal 1 (match 2) – July 3 K1
K2 Semifinal 2 (match 1) – July 3 K3
K3 Semifinal 2 (match 2) – July 3 K2

Final playoff

K7 Playoff for 7th place – July 3 K8
K5 Playoff for 5th place – July 3 K6
LSF1 Playoff for 3rd place – July 3 LSF2
WSF1 Playoff for 1st place – July 3 WSF2

Primul tur preliminar in Soccer Simulation 2D

Astazi vom afla componenta grupelor din primul tur preliminar. La start s-au aliniat 18 echipe din cele 19 calificate. Cele 4 echipe care vor fi cap de serie, la tragerea grupelor ce va avea loc astazi incepand cu ora 17, sunt urmatoarele: HELIOS (Japonia), Gliders (Australia), Oxsy (Romania) si Hermes (Iran). Restul echipelor se vor alege aleator, astfel ca in final vom avea doua grupe a cate 5 echipe fiecare si doua grupe cu 4 echipe. Chiar daca dupa acest prim tur nimeni nu pleaca acasa, obtinerea unui loc bun in aceasta prima runda ofera un traseu mai usor in continuare. O mare surpriza a competitiei de anul acesta este neparticiparea echipei campioane en-titre. Echipa WrightEagle lipseste in acest an pentru prima data dupa 17 participari consecutive incepute in anul 1999. Pentru ca anul acesta echipa noastra este din nou cap de serie, speram cu totii la mai mult. Hai Oxsy!

Lista echipelor calificate pentru acest turneu, in liga Soccer Simulation 2D, poate fi vazuta mai jos:

Gliders2016, University of Sydney and CSIRO, Australia
ITAndroids, Instituto Tecnológico de Aeronáutica, Brazil
FCP_GPR_2016, UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal, Brazil and Portugal
CSU_Yunlu, Central South University, China
HfutEngine2016, HeFei University of Technology, China
MT2016, Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University, China
LeftEagle, AAST, Egypt
FRA-UNIted, Frankfurt University of Applied Sciences, Germany
CYRUS, Shiraz University Of Technology, Iran
FURY, Atomic Energy High School, Iran
Hermes, Alameh Helli Highschool, Iran
MarliK, Hormozgan University, Iran
Shiraz, Shiraz, Iran
Soccereus, Sharif University of Technology, Iran
Ziziphus, Islamic Azad University of South Tehran Branch, Iran
HELIOS2016, Fukuoka University, Osaka Prefecture University, Japan
HillStone, Tamagawa University, Tokyo University of Technology, Japan
Ri-one, Ritsumeikan University, Japan
Oxsy, Compa-IT, Romania

Qualified Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
Gliders2016 University of Sydney and CSIRO Australia
ITAndroids Instituto Tecnológico de Aeronáutica Brazil
FCP_GPR_2016 UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal Brazil and Portugal
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2016 HeFei University of Technology China
MT2016 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
LeftEagle AAST Egypt
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
CYRUS Shiraz University Of Technology Iran
FURY Atomic Energy High School Iran
Hermes Alameh Helli Highschool Iran
MarliK Hormozgan University Iran
Shiraz Shiraz Iran
Soccereus Sharif University of Technology Iran
Ziziphus Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
HELIOS2016 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Tokyo University of Technology Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
Oxsy Compa-IT Romania

 

Pre-Registered Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
Gliders2016 University of Sydney and CSIRO Australia
ITAndroids Instituto Tecnológico de Aeronáutica Brazil
RobotBulls 2D National Institute of Telecommunications Brazil
FCP_GPR_2016 UTFPR (Federal University of Technology – Parana – Brazil) / University of Porto / University of Minho / University of Aveiro – Portugal Brazil and Portugal
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2016 HeFei University of Technology China
IEU2016 China Henan Province Information Engineering University China
Miracle Hefei Normal University China
MT2016 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
LeftEagle AAST Egypt
PAILLEENQUEUE2016 Independent France
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
Artmis Payame Noor University of Mashhad Iran
CYRUS Shiraz University Of Technology Iran
Echoic Salaam-Resalat High School Iran
Enigma Independent Iran
FURY Atomic Energy High School Iran
Hermes Alameh Helli Highschool Iran
Khayyam Khayyam University Iran
MarliK Hormozgan University Iran
Nexus2D Ferdowsi University of Mashhad Iran
OpFor Independent Iran
Persian_Gulf Islamic Azad University Of Boushehr Iran
Riton Independent Iran
SARMAD Research Institute SARAMAD Iran
SBCE_LegenDary2016 Shahid Beheshti University Iran
Shiraz Shiraz Iran
Soccereus Sharif University of Technology Iran
TOOL Chaotic Cosmos Iran
Ziziphus Islamic Azad University of South Tehran Branch Iran
HELIOS2016 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Tokyo University of Technology Japan
RaiC16 National Institute of Technology, Fukui College Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
Oxsy Compa-IT Romania

 

Playoff matches

Final playoff

  Final – July 22, 10:00  
HELIOS2015 0 – 4 WrightEagle

 

  Small final – July 22, 10:30  
Gliders2015 3 – 0 Oxsy

 

  5th place – July 22, 11:00  
YuShan2015 0 – 1 HERMES

 

  7th place – July 22, 11:30  
CSU_Yunlu 3 – 0 HfutEngine2015

Consolation playoff

  9th place – July 21, 18:00  
Phonix 1 – 3 CYRUS2015

 

  11th place – July 21, 18:30  
GDUT-TiJi2015 1 – 1 (4 – 5 pen.) Genius2015

 

  13th place – July 21, 19:00  
MT2015 0 – 4 ITAndroids

 

  15th place – July 21, 19:30  
Jaeger 1 – 3 Ri-one