Playoff results

Final playoff

  PM7: Final – July 30, 13:00  
HELIOS 2 – 0 FRA-UNIted

 

  PM6: Semi Final – July 30, 12:30  
FRA-UNIted 1 – 0 Oxsy

 

  PM5: 4th place – July 30, 12:00  
Cyrus 0 – 0 (1 – 2 pen.) Oxsy

 

  PM4: 5th place – July 30, 11:30  
HfutEngine 2 – 2 (2 – 3 pen.) Oxsy

 

  PM3: 6th place – July 30, 11:00  
Oxsy 4 – 1 MT

 

  PM2: 7th place – July 30, 10:30  
MT 2 – 0 Alice

 

  PM1: 8th place – July 30, 10:00  
Alice 2 – 1 HillStone

Consolation playoff

  9th place – July 30, 11:30  
CSU_Yunlu 1 – 0 Ri-one

 

  11th place – July 30, 11:00  
FiftyStroms 0 – 1 Nexus

 

  13th place – July 30, 10:30  
PersianGulf 2 – 2 (0 – 2 pen.) Ziziphus

 

  15th place – July 30, 10:00  
ITAndroids 4 – 2 WIT

Evaluation challenge results

  July 29, 17:00  
HillStone 0 – 4 Gliders2016

 

  July 29, 17:15  
Alice 2 – 1 Gliders2016

 

  July 29, 17:30  
MT 1 – 2 Gliders2016

 

  July 29, 17:45  
Oxsy 0 – 0 Gliders2016

 

  July 29, 18:00  
HfutEngine 2 – 3 Gliders2016

 

  July 29, 18:15  
Cyrus 0 – 4 Gliders2016

 

  July 29, 18:30  
FRA-UNIted 0 – 2 Gliders2016

 

  July 29, 18:45  
Helios 1 – 1 Gliders2016

Winner of the evaluation challenge is Alice

Final round results

GROUP K Oxsy MT Hill FRA HELIOS Cyrus Hfut Alice Points Goals Place
Oxsy 1 : 0 2 : 0 1 : 2 1 : 2 0 : 0 0 : 2 5 : 1 10 10 : 7 5
MT 0 : 1 3 : 2 0 : 0 0 : 4 0 : 1 1 : 0 2 : 1 10 6 : 9 6
HillStone 0 : 2 2 : 3 2 : 1 0 : 4 0 : 1 1 : 4 0 : 4 3 5 : 19 8
FRA-UNIted 2 : 1 0 : 0 1 : 2 0 : 4 1 : 0 1 : 0 4 : 0 13 9 : 7 2
HELIOS 2 : 1 4 : 0 4 : 0 4 : 0 1 : 0 1 : 0 2 : 0 21 18 : 1 1
Cyrus 0 : 0 1 : 0 1 : 0 0 : 1 0 : 1 0 : 0 2 : 1 11 4 : 3 3
HfutEngine 2 : 0 0 : 1 4 : 1 0 : 1 0 : 1 0 : 0 5 : 1 10 11 : 5 4
Alice 1 : 5 1 : 2 4 : 0 0 : 4 0 : 2 1 : 2 1 : 5 3 8 : 20 7

 

GROUP L Fifty Zizi ITA Perisan Ri-one Nexus CSU WIT Points Goals Place
FiftyStorms ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
Ziziphus ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
ITAndroids ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
PersianGulf ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
Ri-one ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
Nexus ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
CSU_Yunlu ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?
WIT ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? : ? ? ? : ? ?

Final round groups

Places 1st – 8th

Group K – 29 July
10:00-17:00
Oxsy
MT
HillStone
FRA-UNIted
HELIOS
Cyrus
HfutEngine
Alice

Places 9th – 16th

Group L – 29 July
10:00-17:00
FiftyStorms
Ziziphus
ITAndroids
PersianGulf
Ri-one
Nexus
CSU_Yunlu
WIT

Qualifying round results

GROUP I Oxsy MT FRA Zizi ITA Hill Fifty Persian Points Goals Place
Oxsy 2 : 2 4 : 0 8 : 0 4 : 0 5 : 1 3 : 0 2 : 0 19 28 : 3 1
MT 2 : 2 1 : 0 7 : 0 3 : 1 4 : 2 2 : 0 3 : 2 19 22 : 7 2
FRA-UNIted 0 : 4 0 : 1 0 : 0 0 : 0 0 : 0 3 : 0 0 : 0 7 5 : 11 4
Ziziphus 0 : 8 0 : 7 0 : 0 1 : 0 0 : 3 0 : 2 2 : 1 7 3 : 21 6
ITAndroids 0 : 4 1 : 3 0 : 0 0 : 1 1 : 2 1 : 2 2 : 0 4 5 : 12 7
HillStone 1 : 5 2 : 4 0 : 0 3 : 0 2 : 1 1 : 0 2 : 0 13 11 : 10 3
FiftyStorms 0 : 3 0 : 2 0 : 3 2 : 0 2 : 1 0 : 1 1 : 1 7 5 : 11 5
PersianGulf 0 : 2 2 : 3 0 : 0 1 : 2 0 : 2 0 : 2 1 : 1 2 4 : 12 8

 

GROUP J HELIOS Hfut Ri-one Alice Cyrus Nexus CSU WIT Points Goals Place
HELIOS 2 : 0 3 : 0 1 : 0 0 : 0 3 : 0 1 : 0 11 : 0 19 21 : 0 1
HfutEngine 0 : 2 1 : 3 3 : 1 1 : 1 2 : 1 3 : 1 6 : 1 13 16 : 10 3
Ri-one 0 : 3 3 : 1 1 : 3 0 : 1 0 : 1 2 : 0 5 : 1 9 11 : 10 5
Alice 0 : 1 1 : 3 3 : 1 1 : 1 2 : 0 4 : 0 3 : 1 13 14 : 7 4
Cyrus 0 : 0 1 : 1 1 : 0 1 : 1 1 : 0 1 : 0 1 : 0 15 6 : 2 2
Nexus 0 : 3 1 : 2 1 : 0 0 : 2 0 : 1 2 : 2 7 : 1 7 18 : 11 6
CSU_Yunlu 0 : 1 1 : 3 0 : 2 0 : 4 0 : 1 2 : 2 4 : 1 4 7 : 14 7
WIT 0 : 11 1 : 6 1 : 5 1 : 3 0 : 1 1 : 7 1 : 4 0 5 : 37 8

Preliminary round results

GROUP E Oxsy ITAndroids CSU_Yunlu Ri-one Points Goals Place
Oxsy 2 : 1 4 : 1 2 : 0 9 8 – 2 1
ITAndroids 1 : 2 1 : 1 0 : 0 2 2 – 3 3
CSU_Yunlu 1 : 4 1 : 1 1 : 2 1 3 – 7 4
Ri-one 0 : 2 0 : 0 2 : 1 4 2 – 3 2

 

GROUP F FRA-UNIted HELIOS FiftyStorms Cyrus Points Goals Place
FRA-UNIted 1 : 2 1 : 0 1 : 1 4 3 – 3 2
HELIOS 2 : 1 4 : 0 6 : 1 9 12 – 2 1
FiftyStorms 0 : 1 0 : 4 0 : 2 0 0 – 7 4
Cyrus 1 : 1 1 : 6 2 : 0 4 4 – 7 3

 

GROUP G HillStone MT Alice WIT Points Goals Place
HillStone 1 : 1 0 : 2 3 : 0 4 4 – 3 3
MT 1 : 1 2 : 0 8 : 0 7 11 – 1 1
Alice 2 : 0 0 : 2 4 : 0 6 6 – 2 2
WIT 0 : 3 0 : 8 0 : 4 0 0 – 15 4

 

GROUP H Ziziphus Nexus HfutEngine PersianGulf Points Goals Place
Ziziphus 2 : 1 2 : 2 0 : 1 4 4 – 4 2
Nexus 1 : 2 0 : 3 5 : 3 3 6 – 8 3
HfutEngine 2 : 2 3 : 0 7 : 1 7 12 – 3 1
PersianGulf 1 : 0 3 : 5 1 : 7 3 5 – 12 4

Preliminary round groups

Group E – 27 July
14:00-17:00
Group F – 27 July
14:00-17:00
Group G – 27 July
14:00-17:00
Group H – 27 July
14:00-17:00
Oxsy FRA-UNITED HillStone Ziziphus
ITAndroids HELIOS MT Nexus
CSU_Yunlu FiftyStorms Alice HfutEngine
Ri-one Cyrus WIT PersianGulf

Seeding round results

GROUP A Oxsy FRA-UNIted HillStone Ziziphus Points Goals Place
Oxsy 1 : 0 5 : 1 5 : 0 9 11 – 1 1
FRA-UNIted 0 : 1 0 : 0 4 : 0 4 4 – 1 2
HillStone 1 : 5 0 : 0 5 : 0 4 6 – 5 3
Ziziphus 0 : 5 0 : 4 0 : 5 0 0 – 4 4

 

GROUP B HELIOS ITAndroids MT Nexus Points Goals Place
HELIOS 5 : 0 1 : 0 5 : 0 9 11 – 0 1
ITAndroids 0 : 5 1 : 4 0 : 2 0 1 – 11 4
MT 0 : 1 4 : 1 1 : 0 6 5 – 2 2
Nexus 0 : 5 2 : 0 0 : 1 3 2 – 6 3

 

GROUP C CSU_Yunlu Alice FiftyStorms HfutEngine Points Goals Place
CSU_Yunlu 0 : 2 1 : 0 1 : 2 3 2 – 4 3
Alice 2 : 0 0 : 0 2 : 0 7 4 – 0 1
FiftyStorms 0 : 1 0 : 0 0 : 3 1 0 – 4 4
HfutEngine 2 : 1 0 : 2 3 : 0 6 5 – 3 2

 

GROUP D Ri-one Cyrus WIT PersianGulf Points Goals Place
Ri-one 0 : 0 4 : 0 0 : 0 5 4 – 0 2
Cyrus 0 : 0 2 : 0 0 : 0 5 2 – 0 3
WIT 0 : 4 0 : 2 0 : 11 0 0 – 17 4
PersianGulf 0 : 0 0 : 0 11 : 0 5 11 – 0 1

Groups schedule in Soccer Simulation 2D

Groups matches

Seeding round

Group A – 27 July
10:00-13:00
Group B – 27 July
10:00-13:00
Group C – 27 July
10:00-13:00
Group D – 27 July
10:00-13:00
Oxsy (Romania) HELIOS (Japan) CSU_Yunlu (China) Ri-one (Japan)
FRA-UNIted (Germany) ITAndroids (Brazil) Alice (China) CYRUS (Iran)
HillStone (Japan) MT (China) Fifty-Storms (Japan) WIT (Japan)
Ziziphus (Iran) Nexus (Iran) HfutEngine (China) PersianGulf (Iran)

Preliminary round

Group E – 27 July
14:00-17:00
Group F – 27 July
14:00-17:00
Group G – 27 July
14:00-17:00
Group H – 27 July
14:00-17:00
A1 A2 A3 A4
B4 B1 B2 B3
C3 C4 C1 C2
D2 D3 D4 D1

Qualifying Round

Group I – 28 July
10:00-17:00
Group J – 28 July
10:00-17:00
E1 F1
G1 H1
F2 E2
H2 G2
E3 F3
G3 H3
F4 E4
H4 G4

Final Round

Group K – 29 July
10:00-17:00
Group L – 29 July
10:00-17:00
I1 I5
I2 I6
I3 I7
I4 I8
J1 J5
J2 J6
J3 J7
J4 J8

Playoff matches

Consolation playoff

L7 Playoff for 15th place – July 30 L8
L5 Playoff for 13th place – July 30 L6
L3 Playoff for 11th place – July 30 L4
L1 Playoff for 9th place – July 30 L2

Final playoff

K7 Playoff 1 for 8th place – July 30 K8
K6 Playoff 2 for 7th place – July 30 WP1
K5 Playoff 3 for 6th place – July 30 WP2
K4 Playoff 4 for 5th place – July 30 WP3
K3 Playoff 5 for 4th place – July 30 WP4
K2 Playoff 6 for 3rd place – July 30 WP5
K1 Playoff 7 for 1st and 2nd place – July 30 WP6

Primul tur preliminar in Soccer Simulation 2D

Astazi vom afla componenta grupelor din primul tur preliminar. La start s-au aliniat 16 echipe. Cele 4 echipe care vor fi cap de serie, la tragerea grupelor ce va avea loc astazi incepand cu ora 16, sunt urmatoarele: HELIOS (Japonia), Ri-one (Japonia), CSU_Yunlu (China) si Oxsy (Romania). Restul echipelor se vor alege aleator, astfel ca in final vom avea patru grupe a cate 4 echipe fiecare. Chiar daca dupa acest prim tur nimeni nu pleaca acasa, obtinerea unui loc bun in aceasta prima runda ofera un traseu mai usor in continuare. Dupa 15 ani in care echipa Sibiana a urcat de 3 ori pe podiumul RoboCup, anul acesta speram din nou la o astfel de performanta. Hai Oxsy!

Qualified Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
Alice Hefei Normal University China
Artemis Islamic Azad University of Mashhad Iran
CSU_Yunlu Central South University China
CYRUS AtomicEnergy High School, Khajeh Nasir Toosi University Of Technology Iran
Fifty-Storms2017 Shibaura Institute of Technology Japan
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
HELIOS2017 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HfutEngine2017 HeiFei University of Technology China
HillStone Tamagawa University, Advanced Institute of Industrial Technology Japan
ITAndroids ITA – Aeronautics Institute of Technology Brazil
Jaeger Huainan Normal University China
MT2017 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
Nexus2D Ferdowsi University of Mashhad Iran
Oxsy Compa-IT Romania
Persian Gulf Islamic Azad University of Bushehr Iran
RCMasterZ Islamic Azad University, Science and Research Branch Iran
Ri-one Ritsumeikan University Japan
STRT SalamTajrish High-school Iran
WIT Tokyo City University Japan

 

Pre-Registered Teams in Simulation League 2D

Team-Name Affiliation Country
BetaRun Centre for Research in Mathematics, Western Sydney University Australia
ITAndroids ITA – Aeronautics Institute of Technology Brazil
Alice Hefei Normal University China
CSU_Yunlu Central South University China
HfutEngine2017 HeiFei University of Technology China
Jaeger Huainan Normal University China
MD2017 ZhengZhou Institute of information science and technology China
MT2017 Key Lab of Network and Intelligent Information Processing, Department of Computer Science and Technology, Hefei University China
FRA-UNIted Frankfurt University of Applied Sciences Germany
Amrita Amrita University India
Artemis Islamic Azad University of Mashhad Iran
CYRUS AtomicEnergy High School, Khajeh Nasir Toosi University Of Technology Iran
Hermes AllameHelli highschool Iran
Nexus2D Ferdowsi University of Mashhad Iran
Persian Gulf Islamic Azad University of Bushehr Iran
RCMasterZ Islamic Azad University, Science and Research Branch Iran
STRT SalamTajrish High-school Iran
Esperanza University of Electro-Communications Japan
Fifty-Storms2017 Shibaura Institute of Technology Japan
HELIOS2017 Fukuoka University, Osaka Prefecture University Japan
HillStone Tamagawa University, Advanced Institute of Industrial Technology Japan
Ri-one Ritsumeikan University Japan
WIT Tokyo City University Japan
MCTE-OMAN Sultan Qaboos University Oman
Oxsy Compa-IT Romania
RoboCanes University of Miami USA

 

Playoff matches

Final playoff

  Final – July 3, 12:45  
HELIOS 1 – 2 et. (1 – 1) Gliders

 

  Small final – July 3, 11:45  
Ri-one 3 – 0 CSU_Yunlu

 

  5th place – July 3, 10:15  
Oxsy 4 – 0 Shiraz

 

  7th place – July 3, 10:00  
FURY 2 – 4 pen. (0 – 0) MT

Semifinals

  Semifinal 2 (match 2) – July 3, 09:45  
CSU_Yunlu 1 – 2 Gliders

 

  Semifinal 2 (match 1) – July 3, 09:30  
Gliders 2 – 1 CSU_Yunlu

 

  Semifinal 1 (match 2) – July 3, 09:15  
Ri-one 0 – 4 HELIOS

 

  Semifinal 1 (match 1) – July 3, 09:00  
HELIOS 3 – 0 Ri-one

Consolation playoff

  9th place – July 3, 09:45  
HERMES 0 – 1 MarliK

 

  11th place – July 3, 09:30  
FRA-UNIted 1 – 0 CYRUS

 

  13th place – July 3, 09:15  
ITAndroids 3 – 2 HillStone

 

  15th place – July 3, 09:00  
FCP_GPR 1 – 2 Ziziphus

Final round results

GROUP K HELIOS Gliders CSU_Yunlu Ri-one Oxsy Shiraz FURY MT Points Goals Place
HELIOS 3 : 0 3 : 0 0 : 0 3 : 1 4 : 0 0 : 0 2 : 0 17 15 : 1 1
Gliders 0 : 3 2 : 0 6 : 1 1 : 0 1 : 0 0 : 0 2 : 0 16 12 : 4 2
CSU_Yunlu 0 : 3 0 : 2 4 : 1 0 : 0 4 : 1 1 : 0 1 : 1 11 10 : 8 3
Ri-one 0 : 0 1 : 6 1 : 4 3 : 2 1 : 2 1 : 0 1 : 0 10 8 – 14 4
Oxsy 1 : 3 0 : 1 0 : 0 2 : 3 4 : 0 2 : 0 1 : 1 8 10 : 8 5
Shiraz 0 : 4 0 : 1 1 : 4 2 : 1 0 : 4 0 : 0 2 : 2 5 5 : 16 6
FURY 0 : 0 0 : 0 0 : 1 0 : 1 0 : 2 0 : 0 0 : 0 4 0 : 4 7
MT 0 : 2 0 : 2 1 : 1 0 : 1 1 : 1 2 : 2 0 : 0 4 4 – 9 8

 

GROUP L HERMES FRA HillStone FCP_GPR CYRUS MarliK Ziziphus ITA Points Goals Place
HERMES 0 : 0 7 : 1 2 : 0 2 : 1 1 : 1 6 : 0 2 : 0 17 20 – 3 1
FRA 0 : 0 1 : 1 1 : 0 1 : 0 0 : 0 1 : 0 0 : 1 12 4 – 2 3
HillStone 1 : 7 1 : 1 1 : 3 2 : 5 1 : 3 3 : 2 2 : 0 7 11 – 21 6
FCP_GPR 0 : 2 0 : 1 3 : 1 3 : 4 0 : 2 0 : 0 0 : 4 4 6 – 14 7
CYRUS 1 : 2 0 : 1 5 : 2 4 : 3 1 : 1 2 : 1 1 : 1 11 14 – 11 4
MarliK 1 : 1 0 : 0 3 : 1 2 : 0 1 : 1 1 : 2 1 : 0 12 9 – 5 2
Ziziphus 0 : 6 0 : 1 2 : 3 0 : 0 1 : 2 2 : 1 1 : 3 4 6 – 16 8
ITAndroids 0 : 2 1 : 0 0 : 2 4 : 0 1 : 1 0 : 1 3 : 1 10 9 – 7 5

Final round groups

Places 1st – 8th

Group K – 2 July
10:00-17:00
Gliders
CSU_Yunlu
Shiraz
Ri-one
HELIOS
MT
Oxsy
FURY

Places 9th – 16th

Group L – 2 July
10:00-17:00
HERMES
FRA-UNIted
HillStone
FCP_GPR
CYRUS
MarliK
Ziziphus
ITAndroids